Wiadomości ogólne

nowoczesny

Nowoczesny materiał na długie lata


 

Budowa domu lub wymiana okien na nowe to inwestycja na długie lata, dlatego potrzeba tu przemyślanych decyzji. Jednym z najważniejszych elementów naszego domu są okna i drzwi, które muszą łączyć styl i elegancję z praktycznością i trwałością. Okna firmy WIKĘD to rozwiązania nowych technologii, oparte na systemach wielokomorowych profili, okuć nowej generacji i szkła, tak dobranego by maksymalnie obniżyć straty ciepła.

 

 

 

Oszczędność energii  

temperatury Kopiowanie


 

Podwyższona izolacja cieplna

Stare okna powodują ogromne straty energii cieplnej. Straty te są nie tylko niepotrzebne, ale też kosztowne. Inaczej sprawa wygląda przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, które stosujemy w naszych oknach tj. energooszczędne profile, termoizolacyjne szyby, właściwie zamontowane uszczelnienia i prawidłowo przeprowadzony montaż.


Zaostrzone wymogi, określone normami w zakresie ochrony energii cieplnej, spowodowały, że wprowadzane są wciąż nowe rozwiązania w tym zakresie, a te stosowane do niedawna okazjonalnie, za dopłatą, stają się rozwiązaniami powszechnymi, stosowanymi w standardzie.

 

kamera termowizyjna dom Kopiowanie

Zdecydowana większość ubytków ciepła następuje
w okolicach  okien i  drzwi, dlatego  tak  ważne jest
stosowanie   nowoczesnych  i  energooszczędnych
rozwiązań.

 

 

 

Idealna ochrona przed hałasem


 

dziecko-spi Kopiowanie

Skuteczne tłumienie hałasu to warunek dobrego samopoczucia i zdrowia mieszkańców. Dzięki specjalnej konstrukcji profili oraz możliwości osadzenia specjalnych szyb, okna firmy WIKĘD skutecznie chronią przed uciążliwymi dźwiękami dochodzącymi z zewnątrz.
Aktualnie sprzedawana profile już przy zastosowaniu standardowej szyby posiadają wysokie parametry dźwiękoszczelności izolacyjnej. Uzyskanie wyższych klas jest możliwe przy zastosowaniu szyb o podwyższonej dźwiękoszczelności.

 

 

 

 

 

 

Szczelność i wentylacja


 

Podwyższona szczelność

profil Kopiowanie

System z uszczelką środkową dzięki zwiększonej  powierzchni przylegania wyróżnia się bardzo dobrą szczelnością i izolacyjnością. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów przewietrzania, okna są wentylowane tam gdzie powinny. Elastyczne uszczelki o długotrwałej żywotności gwarantują perfekcyjną ochronę przestrzeni między skrzydłem a ościeżnicą okna.

 

 

Skuteczna wentylacja

aereco

Celem skutecznego systemu wentylacji jest usunięcie zawartych w powietrzu zanieczyszczeń i wilgoci przy równoczesnym ograniczeniu kosztów ogrzewania. Zanieczyszczenie emitowane jest zarówno przez nas samych jak i przez materiały użyte do wykonania i wykończenia pomieszczeń. Pierwszym objawem braku odpowiedniej wymiany powietrza jest osadzanie się skroplin wody na brzegach szyby wewnętrznej. Jeśli nie zareagujemy w odpowiedni sposób w skrajnych przypadkach może dojść nawet to zagrzybienia pomieszczeń.

Wszystkie skrzydła rozwierno-uchylne w naszych oknach posiadają funkcję mikrowentylacji, pozwalającą na stałe i łagodne wietrzenie. Innym sposobem pozbycia się nadmiaru wilgoci jest wietrzenie tzw. metodą uderzeniową, otwierając okno na około 5 minut. Pozwala to na wymianę sporej części objętości powietrza przy jednoczesnym zachowaniu temperatury ścian i wyposażenia. Polecamy tego typu wietrzenie zwłaszcza w sypialniach i w kuchniach. Jednak najlepszym sposobem kontrolowania wilgoci pomieszczeń jest zastosowanie higrosterowanych nawiewników np.AERECO, które reagują na wilgotność w pomieszczeniu automatycznie otwierając i zamykając przepływ powietrza zgodnie z potrzebą.